Sedlčansko Slapský pohár-Kluky u písku-2.9.2017

Sedlčansko Slapský pohár očima Lukáš Želisky

Řetezec šlapání. Sponzoři našeho týmu šlapou na majitele. Majitel šlape na manažera. Manažer šlape na mě. No a já šlapu na notebook, protože místo abych v sobotu večer někde navazoval nové kontakty, musím psát report, aby zase bylo o týmu slyšet. Vyrazili jsme tedy dnes zviditelnit tým na Sedlčanskoslapský speedcros na oblíbenou trať do Kluk u Písku – ano je to ta trať kde si loni Vašek nepříjemně zlomil zápěstí. Nicméně Vašek je již po zdravotní, !podotýkám pouze po zdravotní!, stránce v pořádku a tak byl té dobroty a svezl mě v autě nad auta, a já si mohl vychutnat vynikající Platan 11°. Po cestě se přidružil Patrik Holub se svým věrným mechanikem. Vzhledem k tomu, že od čtvrtečního odpoledne v kuse pršelo, čekali jsme jakoby mokřejší trať. No, byla mokřejší jakoby trošku víc 😀 Kluci ovšem přípravu nepodcenili a díky novým pneu se nebáli a byli mezi těmi odvážlivci kteří bláto v seznamovacích trénincích vyházeli. Vašek se sice ze začátku kroutil, ale když jsem mu řekl, že jestli nepojede tak mu do Vánoc budu říkat fotbalisto, než bys řekl Lísa byl převlečený a kroužil po trati. Za celý seznamovák kluci neměli ani jeden pád – klobouk dolů. Kvalifikace se tentokrát jela stylem start-cíl 8min. + 1 kolo. Patrik famózní start, ale ubral brzo před 1. zatáčkou což znamenalo 3.místo. Takhle vydržel jezdit 3 kola,nicméně později se nevyvaroval několika chybám což vyústilo v 7. místo. Vašek taky pěkný start na 3.místě. Po chybách pak 6. nejrychlejší čas. Na oběd se kluci zřejmě inspirovali u Karla Abrhama a oba papali těstoviny s kuřetem.
Vzhledem ke kvalifikačním časům jsme všichni očekávali napínavé boje o „bednu“. A kluci nám je dopřáli!!! Patrik odstartoval kolem 7. místa, ale věděli jsme, že má na víc a on nám to vzápětí ukázal. Za chviličku byl 5., načež spadl z 1.místa a asi 2 minuty se snažil našlápnout motorku kluk na ehm Hondě a po chvíli se poroučel k zemi i kluk z 2. místa. To katapultovalo Patrika na 3. místo. Už už dotahoval na jezdce na 2. místě když Patrikovi začaly docházet síly a tím se na něj dotáhl za ním jedoucí vláček 3 jezdců. Patrik už je však zkušený jezdec a věděl, že na jednokolejce stačí defendovat stopu a předjetí je nemožné. V cíli tedy krásné 3. místo. Venda po dlouhé pauze bojuje jak může, ale návrat po takové době je těžký, fíza prostě chybí. Porota mu ale dává 8,3 bodu za bojovnost!
Díky pádům jezdců z čelních příček se mohla druhá jízda Hobby 125 vyvinout všelijak. Patrik se zakousl, nenechal se vystresovat tlakem jezdců za ním a dojel opět na luxusním 3. místě. Díky promíchání jezdců na 1. a 2. pozici to hodilo Patrikovi celkově fantastické 2.místo! Najz!!! Oba Holubové byli v euforii, skoro, že nevylétli z klece. I ve 2. jízdě se Venda snažil, tentokrát ovšem porota dala 7,8 bodu. Nicméně celkově to pro Vaška díky jistým okolnostem, o kterých nám zakázal mluvit, hodilo 4. místo v kategorii OPEN 😉
Kluci, a zvláště Patrik, tedy soupeřům ukázali, že s HH Racing Teamem se musí pořád počítat. Děkujeme a gratulace.
Ještě zmíním, že obě rundy OPEN vyhrál stylem START-CÍL náš dvorní tlumičomechanik Tomáš Trnka. Gratulujeme a děkujeme za báječnou podívanou.