Motokros Sedlice 21.10.2017

Poslední závod letošní sezony jsme zakončili na poli nedaleko Sedlice u Blatné, který doprovázelo teplé a slunečné podzimní počasí, nejlepší, jaké jsme si vůbec mohli přát. Závody pořádala rodina Fiňkova. Z našeho teamu se sjelo početné množství jezdců. Po dlouhé době nezávodění si přijel zazávodit Fery společně semnou. Večer do depa dorazil můj táta Pavel st. společně s Pepou Ludvíků. Ráno jsme za nimi vyrazil já, Fery, Vašík Lísa a na poslední chvíli přilítl do depa pozitivně nastartovaný Lukáš Želiska. Ráno byla mlha a zima, takže se nikomu nechtělo převlíkat. Jako první vyjela na trať naše třída MX2, do které jsem se přihlásil já, Fery, Pepa a Lukáš. Bylo vidět, že Martin Finěk už má nějaké zkušenosti s motokrosem a trať připravil dobře, a dokonce ji sám den předem ozkoušel. Trénink byl spojen zároveň s kvalifikací, která se jela na nejrychlejší kolo. Palec nahoru dávám za časomíru, která byla formou krabiček, aby každé kolo bylo změřeno technikou a bezchybně.

Protože Pepa je neúnavný v letošní sezoně, tak se přihlásil i do silnější třídy MX 1, kde jedou kluci na velkých strojích. 😀 A i když jsem celý rok zaostával, přihlásil jsem se taky. Po kvalifikaci jsme ve třídě MX 2 dopadli následovně: Fery, který nasadil neuvěřitelné tempo dojel na 2. místě, já na 5. místě a Pepa hned za mými zády na 6. místě. Náš rychlík Lukáš, který přilítl jako vítr si zapomněl zkontrolovat benzín, a to byl konec ☹. Jízdu dokončil s odtlačením motorky do depa. V MX 1, kde jsem jel já a Pepa jsem dojel na 2. a Pepa na 4 místě.

Teď to nejlepší na konec. Náš Vašík je nezmar a přihlásil se do prestižní třídy OPEN, kde jeli rychlí kluci s MMČR např. Kadleček, Finěk nebo Krč. Vašík ,,proháněl“ kluky jako o život. A teď to největší překvapení! Pavel Brejcha st. si řekl, že ještě toho závodního ducha v sobě má a přihlásil se do výjimečné a myslím si, že dobré kategorie TÁTA. Ve ,,velmi“ nabyté kategorii 10 jezdců dojel na luxusním 3 místě !!! (po 6 letech neježdění dobrý :D). Všichni jsme spokojeně poobědvali a začaly závody. První na startovní listině byli MX2. Po startu se nešikovně k zemi poroučel Fery ☹ a nešťastně zlomil přední páčku brzdy. Dojel na 7. místě, bez páčky a po pádu super výkon. Lukáš dojel někde okolo 15. místa. Po dobrém souboji a těsně za sebou jsem dojel na 3. místě za týmovým kolegou Pepou. V druhé rozjížďce dojel Fery na 5. místě, Lukáš podobně jako v první, já po namáhavém snažení na 3. místě a na 4. Pepa, který tlačil na 2 jezdce, ho v posledním kole zdolal. Celkově tedy Fery na 6. místě a já na 4. místě o fous. Pepa na 2. místě a Lukáš okolo té 15tky. Další třída byla MX1, ve které se podařil i start jsem dojel na 3. místě a zamnou pověšen na zádech Pepa.

V nadupané kategorii OPEN dojel Vašík první rozjížďku s pádem (jeho obvyklá disciplína :D) někde v pozadí. V druhé už mu to šlo lépe a myslím, že to bylo okolo 7. místa kdy měl políčeno i na Hejpetra, kterého nakonec nezdolal. A to nejlepší na konec náš nejlepší jezdec dne, Pavel st., dojel 2x s přehledem na 3 místě.
Vyhlášení bylo velmi dobře pojato. Místo obvyklých pohárů krásné věnce a plno dalších odměn, jako třeba hrablo na sníh, uhelnice, poukázky na slevy, a dokonce i pro zkušené starší jezdce Porno DVD. Závody se povedly a naše sezona byla zakončena velmi dobře a snad bude další ještě lepší než tahle. Těšíme se na dokrosnou! Tak zatím AHOJJJJJJ !!!!!!! 🙂 🙂

Fotky od míši: Sedlice