ŠAC-PACOV-14.7.2018

Takže máme tady opět naše okénko víkendových aktualit 🙂
O víkendu se konal v Pacově Šumavksý Amacup. Zdálo se to jako záruka kvalitní zábavy na sobotu a tak jsem se já (Vašek Lísa) s Lukášem Želiskojc rozhodli, že teda vyrazíme.. Ráno bylo slunečné a po příjezdu mě překvapilo doslova natřískané depo! Celkem přes 280 motorek to už je úctyhodná učast.. U toho bych se ale rád ale na malý moment pozastavil s drobnou úvahou.. je hezké, že byla každá kategorie s plným roštěm ale nějak mi přijde, že poslední dobou drží závody nad vodou jen hojná účast veteránů… už se jich sjíždí tolik, že se musí vypsat i více kategoriií, aby se vůbec všichni svezli, je vidět že to pány stále baví jako za mlada a je na to radost pohledět! 🙂 Co mě ale mrzí je fakt, že stav juniorů, kteří by měl být další generací závodníků, není tak početný.. asi je to tím že je motokros pořád více finančně náročný… a je škoda že do toho AČR nevkládá více úsilí/podpory… no mám strach, abychom tady neměli za pár let jen hromadu válejících se ,,Neymarů“… No.. to bylo trochu bokem a k zamyšlení..
A teď k závodům.. ranní kvalifikace se odjeli na opravdu pěkně připravené trati – kostičky..rovina.. prostě super.. tady je přesně vidět, že kde je vůle tam to jde – díky a obdiv pořadatelům v Pacově!:-)
Na odpolední závody už byla trať ale znatelně horší.. rozbito.. ale není divu při takovém počtu motorek. První startoval Lukáš v kategorii AMA250. Během závodu přišla náhlá průtrž a trať se v tu ránu proměnila v obří čokoládový dort! No Lukáš jak je známo je takový naše rochně (chtěl sem napsat prase ale přišlo mi to moc vulgární) a ježdění v bahně ho prostě baví.. rozjížďku dojel na 18. místě.. na nic si nestěžoval… možná jen na to že musel umýt motorku – tedy náš mechanik vlastně! Abych nezapomněl.. Patrik Holub neměl na čem jet, protože si svoji motorku ..nebo teda Suzuku.. zapomněl v servisu a tak nám poskytoval celý den svůj servis, rady, triky, tipy a vtipy! 🙂 Pak jsem se dostal na trať já ve třídě open. A na start nás nastoupilo celkem asi 43, z čehož sem byl 39.. 🙂 start nic moc.. a po 2 pádech za 2 kola sem odjel do depa, neb sem si ohnul řadičku 🙂
Mezi dalšími rozjížďkami nám v depu čas utíkal rychle, díky přítomnosti milých fanynek, kterým patří dík za to, že nás v tak parném dni svými úsměvy příjemně oblažovaly!
No a nyní k druhým rundám! Lukáš už jel druhou rozjížďku na absolutně ideálním povrchu ale stav dráhy už se přibližoval zmuchlanému papíru od svačiny a na to prostě Lukášovi mocné paže nebyly ochotny reagovat pozitivně.. dojel tedy na 15. a celkové umístění bylo 17. Místo!
Já a moje druhá rozjížďka.. start se mi povedl.. v každé zatáčce někdo poupadl.. a tak jsem se s prokličkoval zhruba k polovině pole a pár dalších zatáček se mi to dařilo držet.. měl jsem dokonce ambice i někoho předjet ale jezdec, kterého jsem se rozhodl směle objet mi brzo vysvětlil že to nepřipadá v úvahu a to zapříčinilo, že jsem se zastavil o stěnu další zatáčky.. na to ovšem nestihlo zareagovat asi dalších 10jezdců kteří jeden po druhém skončili na hromadě ve které ,,ta spodní byla moje“ 🙂 takže jsem počkal až si každý rozebral svého souseda, srovnal jsem řidítka a odjel se svézt – dojel sem poslední ale i přesto jsem obdržel body a 15 místo v MX1 (z18) 🙂
Z celého dne jsem ještě zapoměl doplnit asi jen to, že ve stánku u Stejků jsme se fajnově naobědvali.. Všichni jsme zůstali stejně zdraví a fit jako ráno a s úsměvem jsme se odjeli regenerovat do domovů! Na trati se potkáme asi až někdy v Srpnu, páč je hic a příští tejden se jedeme schladit do Lokte na svět! 🙂 takže nám zachovejte přízeň a fotbalu zdar!