VVL- ASIAWING BO MOTOR OIL-HRADIŠTĚ 4.8.2018

Fanda Dlouhý se po kratší dovolené opět opřel do závodění a rovnou nám o tom napsal i pár postřehů a pocitů!

Po tropickém týdnu bylo velmi složité se rozhodnout, zda strávit sobotu u vody, nebo vyrazit na čtvrtý závod seriálu VVL – ASIAWING – BO MOTOR OIL CUP, který se konal na Hradišti u Klatov. Nakonec se nás sešlo 6 odvážných. Předpověd počasí hlásila ochlazení na pouhých 32°C, což je ideální motocrossové počasí. 🙂 Míra Brůžek a Milan Vaníček v kategorii Veterán, Milánek v pětašedesátkách, já(Fanda), Patrik a Bambejs v kategorii hobby MX2.
Milan klasicky vynechal trénink, Míra vyrazil a po návratu z tratě nebyl nadšený, vlastně zklamaní jsme byli asi všichni, až na Paprika, který byl vždycky jiný a líbilo se mu to. Kvalda dopadla následovně, Patrik 3.místo, já 4.místo a Bambejs asi 10. místo. Ostatní třídy jsem bohužel nesledoval, takže se omlouvám, ale koho to bude zajímat, tak si jistě rád počka na ofiko výsledky. Na závody už bylo opravdu teplo. Milan dokončil jízdu na 5. místě ve svojí kategorii a Míra na 7.místě. Druhé jízdy jsem opět nesledoval, protože jsem byl líný dojít 50 metrů na tratˇ. Milánek zajel v první rozjíždce na 4.místě a z druhé jízdy musel bohužel kvůli pádu odstoupit. Hlavně, že je v pořádku a držíme palce na dalších závodech. V naší kategorii se mi již tradične dařily starty, první jízda 3.místo po startu, Patrik kousek zamnou a Bambejs taky kousek za námi. Patrik obrovsky nahecovaný, snažil se mě předjet, bohužel přišel kontakt a Patrik spadnul, stejně se mu podařilo mě předjet. V cíly tedy Patrik 5.místo, já 6.místo a Bambejs 3 kola před koncem odstoupil. Druhá jízda start podobný, po 2 kolech Patrik v čele, já kousek za ním na druhém místě, myslím, že to byl krásný pohled, bohužel bych to nebyl já, kdybych to nezahodil 😀 . Než jsem motorku zvednul tak mě skoro všichni předjeli. Nicméně Patrik vedení udržel a projel šachovnicí na prvním místě, Bambejs 8.místo a já až 11.místo. Celkové výsledky Patrik 3. místo (obrovská gratulace) máme se ještě na co těšit, já 9.místo a Bambejs 12.místo. Až na obrovské horko a pády to byl hezký závod. Příští týden se mužeme vidět na závodech v Kaplici, nebo za dva týdny v Jiníně, kde to bude Amerika.