ŠAC-JINÍN-27.10.2018

Tak máme zde pár zpráv od Lukáše Želisky z blázivého Jinína

Zdravím vás u reportu z posledního letošního závodu Šumavského poháru, Habeše, který se jel letos netradičně na MX trati v Jiníně. V týdnu nám slušně zapršelo a říkali jsem si, že v sobotu by mohl být idoš. Páteční večer jsem měl vcelku nabitý a tak jsem hovořil jen s Patrikem, který má motorku navoněnou na prodej a nechtěl ji tedy tahat do sraček, s Cáňou, který musel do práce, Venca Lísa prodal Hondu a koupil motorku na který prý jezdit nebude, a volal jsem Mírovi Brůžkovi a ten mi telefon nezvedl. No nic, naložil jsem si věci do dodávky s tím, že vyrazím až ráno a zaparkuji v depu u těch z týmu kdo tam bude. V 7:30 dorazím na závodiště a hledám, a hledám a nikoho nějak nevidím. To není možný si říkám, tak začnu obvolávat lidi a jednomu byla zima, další nechce jet, že má pršet atd. No nic, zaparkuju, jdu na registaci a na snídani. V Jiníně Jarda Kalný vytunil občerstvení a udělají vám tam na snídani vajíčka s cibulkou a šunkou – mazec!

Tak už k závodům. Na seznamovák to ještě klouzalo, na kvaldu už to ale idoš skoro byl. Pak si ovšem v ČB někdo hodně kýchnul a poslal mraky směrem k nám, a v 11hod pršet začalo a už nepřestalo. Po dlouhé době jsme se tedy mohli dívat na opravdový motokros. Trať byla rozbitá a plná sraček, odstartovat do závodu vzhledem k náročnosti Jinínské trati obecně, chtělo při panujících podmínkách notnou dávku odvahy. Kvaldu jsem dal 10.čas s čímž jsem ani já ani můj nestandartní mechanik Patrik Holub spokojeni nebyli. Ví se, že bláto mi vyhovuje a mám tedy rozhodně na víc. Tak jsem jel do 1. rundy s tím, že max do 5ky musím dojet. Start blbá reakce a na horizontu mi zase letěl pod motorku jiný jezdec. Vzalo mi to ovšem jen chviličku a nahoře kde byl mimochodem turboidoš jsem potahal po venku, šel tvrdý brzdy, a nelžu vám, předjel jsem asi 8 jezdců, který jeli za sebou ve vláčku na vnitřku??!! Dolů jsem sjížděl okolo 10. místa a začal předjíždět. Ve 2. kole už jsem byl 5. a v nájezdu do 4.kola jsem na startovní rovině předjel 2 jezdce a dostal se tak na, pro mě skvělé, 3. místo ze 36 jezdců. Pak už jsem ale bohužel zvádl jen 2 zatáčky a dole pod kopcem si ustlal – zavřel se mi předek. Prostě málo plynu Lukášku, málo plynu. Kokot jsem. Nadával jsem si tak, že to muselo být slyšet až v Temelíně. Zvednu motorku a ta samozřejmě celá od bláta, nejde točit plynem, zadní brzda je schovaná někde pod 1m3 bláta, stupačky jakbysmet. Zkusil jsem 3 zatáčky takto jet ale to prostě nejde, radši, že pošetřím síly na 2. rundu. FUCK!

Do té natupuji nahecovaný příjezdem obrovského množství díváků – Vendelína a Vlasty Chalupného 😀 A co se nestane, mám reakci jak Superman, vypadá to na holeshot, ovšem ve ¾ kopce pode mně spadne Horažďovický jezdec Lukáš Hromádka a já ho přejedu a upadnu. Když se zvednu leží Lukáš schoulený a na něm leží moje Kawa, promiň Luky. Shodím z něj motorku, naskočím, avšak ten sklon v těch sračkách vyjet nejde, tak sjedu dolů a nahoru prosvištím kolem doktora a pokračuji v závodě(někdo pak v depu říkal, že takhle napodruhé jsem ten holeshot už opravdu dal :-D). Během kola předjedu asi 5! jezdů a v cíli na mě na hodinách svítí 5:30 do konce, jízdy byly 10ti minutové, tzn., že jsem objel jedno kolo za 4,5min. 😀 😀 😀 Dojedu až dolů pod kopec jak je Pitlane kde kluci bouřlivě fandí. Přímo před nimi v koleji však stojí kluk na Kawě, kterého objíždí kluk na Kawě a chystám se ho objet i já na Kawě. Ovšem chcípne mi to. A jak se jednou v těhle sračkách zastavíte, je velkej problém se rozjet. Taky, že se mi to nepovedlo, tak tak jsem vyjel nahoru na lavici a tam mě to poslalo doprava směrem na mávače a skončil jsem na plechové stříšce co je nad vchodem do podchodu pod tou lavicí. Napůl se směju, napůl brečím.

Ani jedna jízda nedokončená 🙁 Celkově ale den hodnotím jako kopec legrandy(stokrát radši tohle než debilní beton, lidi v depu jsme s Páťou bavili velkýma parádama, na požádání předvedeme) a můžu říct, a to už se mi určitě dlouho nepovede, že jsem na závodech byl nejrychlejší z HHracing teamu 😀 Moc děkuji Patrikovi za celodenní údržbu Kawy a mé psychiky, a Cáňovi, Vendovi a Vlastovi, že přijeli alespoň zafandit.

Zatím se mějte krásně a ozveme se příští týden ze závodů u Stejků, kde se jede na poli, a tam sezónu smutně zakončíme. Ahoj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..