VVL- ASIAWING BO MOTOR OIL-HRADIŠTĚ 22.4.2019

reportér Fanda, o závodech na Hradišti….

Velikonoční víkend byl plný závodů, přesně 4 závody ve 4 dnech, situace hodná k zamyšlení. Každopádně naše rozhodnutí padlo na druhý podnik VVL Asiawing BO Motor Oil Cup 2019, který se jel na Hradišti u Klatov na Velikonoční pondělí. Účast našeho týmu byla opět velká (10 jezdců), ovšem celková účast je spíše k pláči. Příprava tratě dala dost práce a bylo to hezky nachystané, a pak Vám přijede 64 motorek a to je prostě k nasrání.
Ve třídě veterán 40 startoval Milan, který ukázal svoji zkušenost a dobrou znalost tratě. V kvalifikaci si dojel pro druhé místo. V obou rozjížďkách dokončil na místě prvním, tudíž i celkově si odvezl největší pohár. Výborný výkon.
Matýsek si po premiéře v Horažďovicích nenechal ujít ani druhé závody. Obě rozjížďky odjel bez zaváhání a bez pádů, a stačilo mu to na krásné 5. místo, takže si také odvezl pohár. Nutno podotknout, že má největší fanouškovskou základnu, a nejen to, ale dokonce dostal od babičky po závodech stovku, takže je jediný z nás, kdo jezdí motocross za peníze. 😀 😀
Milánek se rozhodl, že napodobí mladšího bráchu a dojel na 5. a 6. místě a celkově mu to dalo taky 5. místo. A tu stovku dostal taky. 😀 😀
Hobby MX2, byla nejvíce zastoupená třída, já, Patrik, Bambejs, Cáňa. Nejdříve něco k Patrikovi, v neděli jel ohřát olej v motorce a hodil celkem slušnou tlamu, takže byl moc hezky odřenej, prý na to bude balit holky v baru, hlavně dej vědět, jestli to zabírá, abych se kdyžtak taky malinko odřel. Každopádně i s „handicapem“ vyhrál kvaldu, já bral druhé místo a Cáňa šesté místo. Bambejs se v kvaldě hezky vyválel a zdravotní stav mu nedovolil startovat. Jízdy dopadly následovně, Patrik dvakrát první flek, Cáňa dvakrát třetí místo a já dvakrát páté místo.
MX1+MX2 Martin s Pavlem a Vencou. Kvalifikace nemám tušení jak dopadla, ale rozjížďky se vydařily. Martin v první rundě bral 2. místo a v druhé si dojel pro místo první, takže celkově 1. Venca dvakrát 3. místo (nebudu Vám zde radši psát jak to probíhalo, bylo mi vyhrožováno, že jestli to napíšu, tak mi Vašek zapálí motorku). Pavel jezdil obě rozjížďky na druhém místě, bohužel došly síly a propadl se vždy na místo čtvrté, tudíž na něj zbyla neoblíbená brambora.
Závody hodnotíme jako více než vydařená, tolik pohárů jsme domů ještě snad nepřivezli. Určitě se zde objeví i fotky od Míši a příští týden se možná uvidíme v Žáru u Vacova, pokud nedáme přednost Rallye. Naviděnou na dalších závodech.

Poz. redakce: děkujeme Ferdovi za jeho reportáž a myslím že veliký dík patří i přátelům a fanouškům, kteří nás celý den podporovali! Jinak bych rád uvedl na pravou míru Patrikův pád – byla to prý jakási nevydařená exhybice pro fanynky – dal do toho všechno! – dle očitých svědků se prý rozplácl až z něj peří lítalo! ovšem na jeho výkonu to nezanechalo žádnou újmu! Fotografie od naší půvabné fotografky jsou již v galerii – užijte si je 🙂