VVL- ASIAWING BO MOTOR OIL-HRADIŠTĚ 18.8.2019

Krásný report jsme dnes odbrdželi od Lukáše Želisky – příjemnou zábavu..

Po dlouhé době vás zdravím z pozice redaktora. Všem se vám po reportu z pera mého jistě ukrutně stýskalo, tak už to nebudeme dále natahovat a hurá na to.

18.8.2019 se jel předposlední podnik seriálu s názvem, tak jak ho již několik let úžasný a báječný komentátor křičí do ampliónů, „vé vé el, asijawing bó motor oil kap“. Byla to neděle. Jestli je to špatně nebo ne, to je na každém. Jestli je na tomto seriálu špatně připravená trať, špatný komentátor(to jo, to je, to souhlasím :-D), špatní mávači nebo špatné občerstvení, to je taky na každém. Já se ovšem řadím ke skupině která si toto nemyslí, a tak se divím stále nižší a nižší jezdecké účasti. V pátek večer bylo přihlášeno pekelných 66 jezdů a odhaduji, že ráno dorazilo okolo dvacítky jezdců. Dohromady tedy žalostných cca 90 pilotů. Promotér seriálu se rozhodl podpořit účast tombolou o ceny v hodnotě 10 000,-Kč, a tak každý kdo zaplatil startovné a nebo jako divák vstupné, dostal slosovatelný lístek. Hlavní cena byla MX přilba, myslím si, že je to dobrý krok a alespoň mně je sympatický.

Tak už k závodům

Z týmu startovali naši předsedové Pavel Brejcha(MX2), Václav Lísa(MX1), Milan Vaníček(Veterán), Milan Vaníček(85ky), Máťa Vaníček(50ky) a já (Hobby MX2). V depu nás ještě doplňovali Jarda Hlavenka(Veterán) a Mirek Vacovský(MX2).

Na Hradišti je písek, a trať byla nakropena opravdu vydatně, hodně pravděpodobně i od deště a tak to v seznamováku trošíčku klouzalo. Na kvaldy už ovšem byl idoš a vzhledem k účasti byla trať stále nažehlená. Kluků kvaldy si nepamatuji, dokonce si ani nepamatuji jestli jsem v Hobby MX2, startovalo 12 jezdců, byl 3. nebo 4. 😀 Nevadí, v závodě jsem si to vynahradil.

Na Bó motor oil cupu jsou „ostrý“ spojený a tak Pája, Vacák a Lismen startovali spolu. Takovej jakoby safety car kterej všechny vodí jim tam dělal Jakub Mencl. Vendovi se v závodě příliš nedařilo, dobru má avšak přičtený skoro holeshot v 1. rundě. I tak ale dosáhl na pohár za 3. místo. Pája jel o poznání lépe i když vzhledem k absenci tréninku a panujícímu horku bylo vidět, že mu rychle síly ubývaly(komu ale ne, že? Možná tomu safety caru), a vyjezdil si také 3. místo. K Pájovi se pojí ještě zajímavá storka, kdy mu jezdec jedoucí MX1ky (Pája jede MX2ky) Hary, Harry, Marry, nebo tak nějak, dával 3 zatáčky před cílem kolo. Ten pán jel v tu chvíli na 2. místě, na 1. s mega náskokem Kuba Mencl a 3. nevím kdo, ale ztrácel na Haryho asi půl kola. Pája Haryho prý jaksi omezil tím, že mu zavřel vnitřek a Hary málem spadnul. No a když dojeli do cíle tak Hary zahodil motorku a začal Páju normálně mlátit do přilby a křičet nějaké hanlivé výrazivo. No bože cože? Všechno nakonec zachránil přihlížející Milan Vaníček, potlesk.

pozn. red.: Někteří lidé by se fakt měli léčit v ozdravovně nedaleko od Plzně, kde se jezdí 24hodinovka Offroad Maratonu.

Milana v kategorii veterán z bedny těsně vyšoupl Jarda Hlavenka, který se tedy postavil také na 3. místo. Začneme od Milana staršího ten dojel sice dvakrát po sobě na třetím místě ale přesto to všechno skončil na braborové čvtré pozici – pravidla jsou prostě neúprosná.. a jak se říká jaký otec takoví i dva synové 🙂 Mladší Milča dojel dvakrát na čvtrém místě i přes to že v druhé rozjížďce odstartoval jako poslední neboť byl trochu zaseklý ve startovním roštu – stáhnout pak ztátu z posledního na čvtrtý flek to je moc pěkná práce! a Matýsek? ten startoval jako nejmladší jezdec celého dne s o jednou tolik staršími závodníky než byl on sám a umístil se také na čvtrtém místě!

Klukům gratulujme, pojďme již ovšem ke zlatému hřebu překrásné neděle. A tou je můj grandiózní výkon. Jak je známo, jsem na motokros těžkej(čti tlustej) a starty mi tedy moc nejdou. V obou jízdách 4. místo. Ovšem!!! V 1. rundě předjet Adam Lorenc, hned následoval Honza Chalupný, mladík na 125 2t mi ovšem mezitím dost ujel a už jsem ho nechytil. Celkově tedy 1. jízda 2. místo. Říkám si sakra Lukáši hecni se, ve 2. jízdě odstartuj jako bůh, a jezdi všude vnitřky a nikdo tě nemá šanci předjet. A budeš 1.!!! Pak ale přijde Venca Lorenc, který nestartoval protože je v rekonvalescenci po zranění, s manželkou Květou a říkají

mi, že jsem 1. Já na to cože? No a bylo mi vysvětleno, že na Bó motor oil cupu jsou 125ky vyhlašovány zvlášť. :-O :-O :-O To jakože 1. místo je ještě o mnoho reálnější? Fúúúúú, tak to se musím pekelně soustředit. Start, padá žebřík a Lukáš je nahoře zase 4. Jen pořadí se od 1. rundy liší. 1. jede Chalupný, 2. Lorenc, 3. kluk na 2t. S klukem na 2t předjíždíme Adama ve 3. kole, a pak kolo co kolo dotahujeme Chalupňáka o cca 1,5s. Byl jsem nervózní jak vychrtlej 14-ti lejet zrzek s okulárami na rande s nejhezčí roztleskávačkou ze třídy s 5kama. Honza Chalupný nám ovšem připravil příjemné překvapení, a to když v nejpomalejší zatáčce na trati z 1. místa upadl. Tak jsme ho objeli venkem, zamávali, uklonili se a letěli vstříc vítezství. Myslel jsem si, že už to bude snadný, Honzu ale pád nakopl a s nevítežstvím se evidentně smířit nechtěl, protože mi až do konce závodu opruzoval na zadním kole. Předjet mě ovšem nedokázal a tak jsem si mohl vychutnat své 1. vítězství z motokrosu. A co vám budu povídat, je to sakra dobrej pocit 😉

Děkujeme všem lidem co fandili kolem tratě, díky za gratulace. Na další závody kam se vydáme doufám v hojném počtu se těším jako na nastřelování vlasů. Těmi závody nemůže být nic jiného než TŘEBÍZZZZZZ! Ahoj

POZN redakce – děkujeme Bambejsovi za report a doplníme jen iformaci že na fotogalerii se pracuje a bude zde co nevidět 🙂