ŠAC-Horažďovice-21.9.2019

Míša Mackovičová nám sepsala pár řádek o včerejších závodech..

Zdravím všechny a hlásím se hned za čerstva s dalším reportem ze závodů, které se jely tentokrát na Svatém Poli u Horažďovic- ŠUMAVSKÝ AMATÉR CUP. Sepsat pár řádek o závodech kluci nechali radši na mně, protože od nich by určitě nezaznělo nic hezkého a ví, že já budu šetřit ošklivými slovy. 🙂
Reprezentovat tým přijel Václav Lísa v kategorii OPEN, Martin Ludvík také v kategorii OPEN a poprvé si zajezdil i s veterány 40 plus, Cáňa a Bambejs v kategorii AMA250, MilanVaníček veterán 40 plus, Milánek 85ccm.

Na závodech byla slušná účast, téměř v každé kategorii byly startovní rošty plné. Během dne to ale ne jeden závodník vzdal a jel radši domů. Někdo si může říct, že stav trati hodnotit jako divák nemůžu, ale bohužel i já mam oči, uši a slyšela jsem od jezdců X názorů, které se téměř nelišily- věřte, že nepadlo jediný pozitivní slovo. Už při ranních trénincích se prášilo. Ujelo se to v jeden beton a do toho se v průběhu dne kropilo, takže klouzačka jak na zamrzlém rybníce. Navíc i mně jako divákovi dojde, že část tratě s proskakováky nebude úplně v pořádku, když tam během dne mělo pád tak osm jezdců.
Už od dopoledních hodin nebyla atmosféra úplně nejlepší, protože byl vrtulníkem transportován jezdec z kategorie veterán – to nikomu náladu před rozjížďkou nezvedne.
Ale už k samotným rozjížďkám.. jako první na trať vyrazil Martin Ludvík a Milan Vaníček v kategorii veterán 40plus. Martinovi se dařilo a s přehledem nechal všechny za sebou a po celou dobu jezdil na prvním místě se slušným náskokem. Milan měl pěkný start a držel se na 6. místě- bohužel byla rozjížďka v polovině ukončena z důvodů ošklivého pádu, kdy se na trať vydal po druhé vrtulník. V druhých rozjížďkách si Martin vedl úplně stejně. Celkově tedy první místo a velká GRATULACE. Milan si také nevedl špatně, ale v průběhu závodu měl málem pád, jak sám řekl- na nejhorším úseku tratě a tak usoudil, že je důležitější zdraví a závod dojel v pohodovém tempíčku. Celkově pěkné 9. místo.
Milánek jezdil v kategorii 85ccm spojenou s 125ccm. Tuto kategorii nechali jezdit z nepochopitelných důvodů kvalifikační závod i přesto, že přistával vrtulník vedle trati. Milánek a několik dalších jezdů nalítli díky tlaku z vrtulníku na pneumatiky. Po odlétnutí druhého vrtulníku se mu na trať nechtělo už vůbec, ale nakonec vyrazil a zajel dvakrát pěkné 7. místo. Celkově tedy také 7. Jak sám řekl, musí vyladit starty, protože se svými starty pořád není spokojený on ani jeho mechanik/trenér/táta Milan Vaníček starší.
V kategorii AMA250 měl závodit Cáňa a Bambejs, ale nakonec to zůstalo jen na Cáňovi. Bambejs po celém tom dění radši naložil motorku a vyrazil zpět k domovu- transporty zraněných jezdců posunuly rozjížďky téměř o hodinu, samotné transporty také na náladě a chuti nepřidají a stav tratě už vůbec ne. Naopak Cáňa zůstal a dařilo se- první rozjížďku zajel na 2. místě a druhou na místě 3. Celkově to tedy hodilo pěkné 3. místo- gratulace.
V kategorii OPEN se na rošt postavil opět Martin Ludvík a Václav Lísa. Martinovi se dneska dařilo v obou kategoriích. První rozjížďku se držel na třetím místě a na tomto místě i dojel. Venda odjel hned ze začátku z trati, protože dle jeho slov nebylo vidět na metr před sebe, což říkalo plno dalších jezdců- prý to bylo o průser. A jako kdyby to Venda tušil…. druhé rozjížďky byly zrušené po dalším vážném pádu, kdy byl další jezdec transportován vrtulníkem. Než byl závod zrušen, předvedl nám Martin Ludvík parádní podívanou, kdy vystartoval na čtvrtém místě, ale hned po prvním kole byl druhý. Druhé místo si držel až do ukončení závadu.
Na závěr bych ráda popřála hodně zdraví všem a hlavně těm, kteří to teď potřebují nejvíc. Doufám, že na dalších závodech uvidím maximálně, jak se ošetřují odřená kolena 🙂