MXGP u EDY 12.10.2019

Fanda Dlouhý a jeho reportáž ze včerejších závodů..

Sezona 2019 se nezadržitelně blíží ke konci a jedna z posledních možností na super svezení jsou závody pořádané Martinem Fiňkem a jeho rodinou. Již 13. ročník o „Pohár města Blatná“ se konal na poli v obci Hajany u Blatné. Závody na poli, to je prostě punk jako řemen a nejvíc to zbožňuji. Společně semnou si to nenechal ujít Pája Brejcha a celá famílie Vaníčkojc. Celkově se zúčastnilo 256 motorek, což je fakt hukot!!! Trať připravena na jedničku s hvězdičkou, klobásy a pivo taky super a ceny pro vítěze též paráda.
Teď již k samotným závodům, já s Pájou v kategorii Hobby mx2, Pája ještě hobby mx1, Milánek v pětaosmdesátkách, Máťa v padesátkách a Milan v kategorii „Táta“.
Jelikož jsme byl na závodech cca po 6 měsících, tak jsem nemohl doma najít ani motorku. Nicméně jsem doslova dokroužil na 10. a 7. místě, to mi hodilo celkově 7. místo a domů jsem mohl odjíždět s úsměvem. I úsměv mě ale přešel, když jsem se dnes ráno probudil a bolí mi celé tělo, jako kdyby mě někdo celý den kopal. Pája v mx2 zalítl hodně slušně. První runda 3. místo a druhá místo 4. Celkově čtvrté místo a bral žehlící prkno. V mx1 si dojel pro dvakrát dva (dvě druhá místa). Což mu samozřejmě hodilo dvojku i celkově. Je to prostě střelec, ale větší střelec je klučina na stopětadvacítce, který vyhrál obě jízdy mx1. Velmi úsměvné.
Kategorie Táta jela společně s pětaosmdesátkami a tak si Milánek mohl „zazávodit s tátou. Každopádně jak to probíhalo Vám nepovím, protože jsem rozdýchával svojí rozjížďku 😀 :D. Výsledky jsem se dozvěděl z vyprávění, Milan dvě druhá místa a Milánek páté a čtvrté místo, tudíž celkově hezké 4. místo.
Stoprocentně nejhezčí pohled byl na Máťu. Jel opravdu krásně a i hodně rychle, nechal za sebou dokonce spoustu kluků na pětašedesátce, což je obdivuhodné. První rozjížďku vyhrál a druhou jízdu dokončil na druhém místě. Celkově druhé místo. Obrovská gratulace!!!
To je asi tak všechno co jsem měl na srdci. Kdo tam byl, tak si to užil a kdo nebyl může jenom litovat.