Loukakros ,,U Stejků“ 19.10.2019

Míša Mackovičová nám sepsala pár řádek o loukakrosu který tentokrát pořádala Rodina Stejků 🙂

Zdravím všechny a hlásím se s mým pravděpodobně posledním reportem této motokrosové sezóny, protože se sezóna pomalu, ale jistě blíží ke konci. Jako už tradičně se o víkendu jel MOTOKROS U STEJKŮ, kam vyrazila rodina Vaníčků, Míra Staněk a Pavel Brejcha v doprovodu celé rodiny. Závody se konaly kousek od Králové Lhoty, kde byla namotaná trať na poli.
Milánek jezdil v kategorii 85ccm. První rozjížďku měl slušný start, bohužel hned v prvním kole spadl a tak musel dohánět z posledního místa pořádnou mezeru. Sebral všechny síly a dojel na 7. místě. Do druhé rozjížďky nebylo jasné, jestli nastoupí kvůli naraženému a oteklému kolenu, ale je to srdcař a tak zatnul zuby a vyrazil na start. Druhou rozjížďku se držel na stejné pozici a celkově se umístil na 7. místě.
Matýsek tým reprezentoval v padesátkách a jediné, co bych vytkla závodům je spojení tříd 50ccm a 65ccm. Hromadně tak startovalo 20 jezdců. Začínající padesátky, téměř bez zkušeností by podle mého názoru měly mít prostor jen pro sebe. Každopádně náš Mates je salámista a ničeho se nebojí. První rozjížďku byl po startu čtvrtý, kdy před ním byly jen 3 pětašedesátky, klasicky se opičil po Milánkovi, první jízdu měl pád a rozjížďku nedokončil. Druhou rozjížďku opět pěkný start, ale v polovině závodu měl střet, kdy se chvilku oklepával, nakonec ale dokončil jízdu s už opatrnějším tempem.
Milan starší si v kategorii veterán vedl celkem slušně. První rozjížďku měl pěkný start, kdy jezdil v první trojici. Bohužel došly síly a dojel na 6.místě. Druhou rozjížďku se držel na stejných pozicích a celkově to stačilo na 7. místo.
Pavel Brejcha se minulý víkend po dlouhé pauze rozjezdil v kategorii hobby a nyní už byl odhodlán reprezentovat tým v kategorii OPEN. Celkově se umístil na 9. místě a určitě teď začne pravidelně cvičit a posilovat, protože sám ví, že pokud by nedošly síly, tak to bylo ještě o kousek lepší.
Míra Staněk jezdil v kategorii hobby MX1 a hobby MX2, při všech rozjížďkách nám předvedl parádní podívanou, protože se vždy bojovalo o první tři pozice až do poslední chvíle. Kategorie hobby MX2 celkově 2. místo a kategorie hobby MX1 celkově také pěkné 4. místo. Gratuluji.