SMS – MOTUL CUP – KRAMOLÍN 16.4.2017

Lukáš Želiska nám barvitě popsal jak prožíval včerejší Motul Cup v Kramolíně – děkujeme!

Zdravím příznivce (se supermotem) nejkrásnějšího sportu na planetě Zemi !
Je velikonoční pondělí, den po letošním 2. závodě Motul cupu v Kremrolíně a déšt hustý jako mlha mi dává skvělou příležitost věnovat se naplno sepsání dojmů ze závodu.
Hojnou účast HH racing teamu zajistil sobotním příjezdem do depa Martin Ludvík(MX1) s rodinou a Pavel Brejcha(MX2) s rodinou. V neděli ráno se pak připojili: Jirka Marc(MX1), Míra(MX2) a Míra(Veterán), Francimor Krátký, Paprik Orel, a nemohl chybět ani Pukáš Želiska, který má Kremrolínskou kotlinu moc rád(všichni Hobby MX2). Bohužel chyběl Ludvík II., vzduchové tlumiče jeho mandarinky si postavily hlavu ve středu na tréninku v Horažďovicích(Pepa již určitě přemýšlí o koupi Kawasaki :-D). Důvod absence rodiny Vaníčků je obestřen tajemstvím.
Hned seznamovací trénink si pro nás připravil překvapení v podobě rozsekané trati plné kamenů. Za měkké podloží pořadatel nemůže, ale trať na závody musí snad být bez šutrů! Přemýšlím, že přestanu civičit, protože za spodní lavicí jsem chytil pěknej šutr do bicepsu. Kdybych ho neměl tak velkej, určitě by mě šutr minul 😉
Na rozpravě jsme se dozvěděli, že účast byla hojná nejen z našeho teamu – v MX2 hobby 48 jezdců, ostrých MX2 cca 45, MX 1 tuším okolo 40, veteránů ovšem dorazilo 61 a MX1 Hobby dokonce 64 kousků. Max. kapacita na roštu je 50 motorek takže ostrá kvalda a pár lidí odpoledne jen na kukačku 😉 Ještě jezdily ty prskavý střely ze Strakonic, to jde ale mimo mou pozornost. Kvaldu vím jen u elity MX2 Hobby – Francimor 23., Paprik 26., Pukáš 33. čas.
Začnu vetíkama, kde jsme tentokrát měli bohužel jen jednoho zástupce – Míru Brůžka. Míra je bohužel dlouhodobě vysílen z ostatních aktivit a tak jezdí na závody spíš relaxovat. V kvaldě se naštěstí kousnul, a to grandiózním způsobem – 50.čas, to znamená poslední místo zaručující start do závodu. Totiž 2 náhradníci s 51. a 52. časem nemají nástup do rozjížďky nikdy jistý. V rozjížďkách si pak Míra stěžoval na bolesti břicha a přebytek výkonu jeho Yamahy 450, přesto obě dojel kolem 40. místa.
V MX1 nás tradičně reprezentuje starší z bratrů Ludvíků, Martin. Martin má velmi koukatelný styl a i výsledky šlušný. V 1. jízdě to dalo místo a ve druhé taky místo. Celkově Martin 19. 😀 Nově za HH racing team brousí Jirka Marc. Zatím se seznamuje se svou novou KTM 250 ve zweitaktu, ale i tak letí moc pěkně. 1.jízda místo a 2. jízda taky místo. Celkově 20. Nicméně po vytřídění kluků s A licencí, pak tedy ve své třídě B licencí oba bedna!!! Ludvík 2. a Marc 3. !!! – gratulace kluci.
V MX2 jede Pajá Brejcha a kosík Míra Staněk. Pája jel závody po dlouhé době, ale poznat to moc nebylo, jel moc čistě a pěkně. Celkově to ve velké konkurenci hodilo 25.místo. Teď začne povídání o smolících. Míra Staněk byl v 1.jízdě sestřelen v 1. zatáčce po startu a musel odstoupit. Motorku opravil a vyspal se z toho. Do 2.jízdy pak odpálil kolem 15. místa ale ve 3.kole si o šutr ohnul řadičku a celá trať se na 2-ku objet fakt nedá, takže odstoupil znovu 🙁 Celkově tedy 137. z 45 jezdců 😉
V MX2 Hobby si svou premiéru! v Kremrolíně(pochopte, Kremrolín je přece tak daleko) odbyl Paprik a Francimor. Nejsmoslejší byl Paprik. V 1. jízdě prorazil ve 4. kole zadek = odstup. Ve 2. pak zavřený na startu a musel jet stíhačku. Neustálé předjíždění pomalejších jezdců a brutální krmení Bambejse, snažící se ho držet, po tom co ho Paprik přeletěl na 19. fleku ho ovšem lechtalo na egu a pod šachovnicovým praporem projel na 17.místě – dobřééé! Francimorovu 1. jízdu jsem nechytil, ve 2. jsem pak chytil když mě ve 3.kole bez hanby předjížděl! To nejlepší nakonec. Lukáš, neví proč, se necítíl psychicky na 100%. Pak jsem si ale vzpomněl na svůj famózní start na VVL v Horažďovicích a rozhodl se to zopakovat. Reakce dobrá, motorka jede jako z praku, odhad kolem 10. místa. Pak najednou vlevo letí Suzuki, vpravo Yamaha a přede mnou přistane KTMka, tak to do ní nakouřím :-D. Než se zmátořím a nastartuju, všichni mají náskok 300m. Stíhal jsem co šlo, ale v 5. kole pán nevybere kolej, zahodí to a já to zahodím na něj. Zvednu motorku a chci pokračovat ale pak si všimnu zlomené páčky přední brzdy a vidím před sebou nápis VRAŽDA! Bez přední brzdy v Kremrolíně by to vážně vražda byla = odstup. 2.jízda opět super start(kde se to ve mně vzalo?) a první 3 kola jsem kroužíl na 9.místě. Bohužel pak ale došly síly a propadl jsem se na zmíněné 20. místo v cíli. Celkově tedy jezdci našeho týmu nedokončili 4 jízdy. I tak krásné svezení to v Kremrolíně bylo 😉
Výsledky jsou zatím orientační, přesné dodáme až přijdou od časomíry.Zvláštní poděkování patří mechanikovi Jardovi H., který se o nás v depu tak krásně stará, Jardo díky! Díky taky divákům co nás dorazili podpořit(Luky, Lísa, Jaroušek se Sísou, Petr B. s Libčou., Martin Balík a Pavla. A hanba těm co nepřijeli!

Brzy na viděnou !

Fotky: Kramolín

Výsledky:Kramolín
null

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..