VVL ASIAWING GROSSKOPF STEELPRO CUP 20.5.2017 – Žár u Vacova

O včerejším úspěšném závodu v Žáru u Vacova se dočtete níže!

Po zhruba 14. denní závodní přestávce se jezdci našeho týmu mohli vydat konečně na další závody, ovšem kvůli termínové kolizi se museli rozhodnout mezi tratí v Klukách u písku nebo Žárem u Vacova. Velká škoda je, že se pořadatelé stále nedokáží dohodnout a jeden ze závodů například posunout na neděli… Ale teď zpátky k tomu kam se vlastně naši vydali.. Větší část týmu se vydala do Žáru u Vacova. Co se mě osobně velmi líbilo a za co bych chtěl pořadatele pochválit byla časomíra s čipy, která fungovala opravdu velmi dobře a výsledky byly přesné a známé ihned po dokončení rozjížďky. Na tento závod bude náš tým vzpomínat s radostí určitě ještě velmi dlouho a důvodem je to, že ve třech z pěti kategorií byl náš jezdec na bedně!!!! Začneme od nejprestižnější třídy MX1, kde byl tentokrát náš tým zastoupen Martinem Ludvíkem a ten obě rozjížďky vyhrál s přehledem systémem start-cíl a vyhrál zasloužené ZLATO!! Další bylo STŘÍBRO a to v podání Pepy Ludvíka a to v kategorii MX2 hobby! Ale ještě trošku rozvedu, jak se Pepa dostal ke stříbru.. první rozjížďku suveréně vyhrál a v druhé vedl cca do poloviny závodu ale bohužel přišel pád a v závěru to bylo až 3 místo. V každém případě je vidět, že to že vyměnili jejich Suzuki za novotinou smrdící Kátéemky jim svědčí!  A teď k dalšímu na bedně. BRONZ si vyjel Pavel Brejcha v kategorii MX2. První start nebyl úplně ideální ale do druhé rozjížďky už vypálil mezi prvními (pozn. redakce – měl ode mě totiž luxusně udupanou drážku na startu!) a v silné konkurenci zajel moc pěkný výsledel. Dalším našim ,,medailistou“ byl Patrik Holub, který ač neoficiálně odvezl ze Žáru BRAMBOROVOU medaili za 4 místo v obou rozjížďkách mx2 hobby. Je vidět, že Patrik od loňského roku hodně makal a letošní přestup na čtyřtaktní stroj mu hodně svědčí! A až přestane zaspávat, jak ráno před závody, tak na startu, tak má na to aby zatápěl ostatním borcům v první trojce! Další kategorií, kterou jsme měli zastoupenou byla kategorie MX1 hobby, kde za nás závodí Standa Uldrych, který se nedral uplně na medailové pozice ale i přesto bylo znát, že ho závody bavili a náležitě si je užil, přesný výsledek ale prozatím nevím.! V kategorii Veterán Závodí Milan Vaníček starší na své yamaze. Tentokrát jim vždy před rozjížďkou nakropili, takže má určitě dnes co umývat. Výsledek měl také dobrý, odvezl si 4 místo a spoustu bodů, které se budou na konci sezony hodit! A abych nezapoměl na našeho nejmladšího závodníka Milana Vaníčka juniora! Ten měl včerejší závody trošku smůlu. Vzhledem k tomu, že se nesešlo příliš mnoho 65ccm, tak byla sloučena s kategorií 85ccm a to Milánkovi uplně nesedí a zřejmě ho to trochu stresuje, což zapříčinilo pád v druhé rozjížce a byl nucen odstoupit ze závodu. Určitě to pro něj však bude průprava a zkušenost do dalších závodů a jen tak se nedá! 🙂
Takže to bylo v kostce dění na včerejších závodech, pro ty co to dočetli až sem bych chtěl připomenout, že příští týden se uvidíme v Netolicích, fotky budou na stránkách co nevidět, výsledky od Mylaps budou také doplněny.
PS: na začátku jsem zmínil že do žáru jela větší část týmu…to znamená, že v Klukách také někdo byl a kdo a jak a proč a co, se brzo dozvíte v další reportáži, která se tu v následujících doufáme hodinách, objeví!

Fotografie – Žár u Vacova 20.5.2017

Všem velký dík za repre a skvělé výsledky!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..