ŠAC – Horaždovice

Patrik Holub nám zaslal svoje postřehy z Horaždovic ..sice trošku se spožděním ale kdo tam byl nebo slyšel vyprávění jistě spoždění omluví – teprve dnes odpoledne se mu totiž podařilo vyprostit motocykl který od soboty zustal zapadlý v Horaždovickém bahně… 😀

Sice opožděně, ale přece píšu report ze ŠAC v Horažďovicích. Na tento víkend připadl závod ŠAC v dalekých Horažďovicích. To naše reprezentanty neodradilo a ze vší vervou (ne ta z BENZINY) vyrazili kupředu novým dobrodružstvím. V kategorii MX1 startoval Václav Lísa, Václav nám prozradil, že rozhodně nebývá ze závodů nervozní jelikož je to jeho již druhý letošní závod !! Takže je samozřejmě ostřílenej mazák, dále v kategorii MX2 HOBBY A MX2 Míra Staněk. Míra měl před závody trable s tlumiči, ale díky rychlosti našeho dvorního ladiče Tomáše Trnky mohl startovat a v kategorii MX2 HOBBY Patrik Holub.
Pořadatelé na tento závod připravili trať hezky kromě zadních pasáží kde, se už po kvalifikaci zejména na sjezdu/spodní vracečce vyjelo na beton což způsobilo značné komplikace ve spojení s deštěm na druhé rundy.
Ale nyní už k našim riderům, Vaška provázela smůla co se týče techniky. Již na minulých trenincích nebyl úplně spokojen s nastavením tlumičů, na trenincích jsme tyto potíže přisoudili spíše k barvě motocyklu, nebo problémem mezi stupačkami a řídítky. Bohužel jsme pravdu neměli a ufouklé tlumiče od 3 kola každé rozjížďky značně Vaška zpomalily, ale nezastavily ! V Kvalifikaci zajel 9 nejlepší čas. První rundu nebyl start úplně povedený, ale držel se opravdu statečně od třetiny závodu opět tlumiče ufouklé. Do druhé rundy vyrazil Václav na 5 místě !! Bohužel technika nedovolila pokračovat v takovém pěkném výkonu. V kategorii MX2 HOBBY bylo přihlášeno 52 jezdců, v této kategorii nás reprezentoval Cáňa a Patrik. Cáňa nás po dlouhé době potěšil svojí přitomností na trati a ukázal nám i všem ostatním že umí ! V kvalifikaci zajel 4 nejlepší čas. V prvním závodě opravdu suprový start a dlouhou dobu jezdil na vedoucí pozici, nakonec však podlehl letos skvěle jedoucímu Zborníkovi. Druhá runda opět vyrovnaný a pěkný výkon a celkově 2 flek ! Cáňovi gratulujeme a děkujeme za reprezentaci. Patrik v kvalifikaci 7 místo, v první rundě nevyvedený start, ale dotahoval z 25 místa až na 6. Druhou rundu opět špatný start, odhozené brýle ve 4 zatáčce. Bohužel rozjížďku nedokončil a zůstal viset ve výjezdu v zadních pasážích na uklouzaném podkladu společně s dalšími jezdci.
Závody jsme si užili, jen škoda podzimního počasí, které zkomplikovalo druhé rozjížďky. Děkujeme všem fanouškům, fanynkám (a že jich je !!!), mechanikům a Bambejsovi ! Sportu zdar a 1.10. se vidíme na finále VVL v Jiníně.

(poznámka redakce – z Patrikova ,,visení” máme videjko – takže se nebojte a napište si o něj do naší redakce – už sme to prodali do novy a jendáme s čétéčkem… – níže jsme přidali výsek z videa a ve studiu situaci zhodnotili elektronickou tužkou! )

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..