VVL ASIAWING GROSSKOPF STEELPRO CUP – Jinín – 1.10.2017

Jak už fotka napoví, v Jiníně se včera dělo něco velkého, co velkého – přímo grandiozního, bylo toho tolik, že ani nevím čím začít!
Nejprve asi tím, že jsem se tohoto závodu zůčastnil pouze jako divák a také jsem si vyzkoušel roli otroka (mechanika u Holubtýmu 669 🙂 ), měl sem více času sledovat dění na trati a věřte, že se bylo na co dívat.
Pro mě, jakožto mechanika a Patrika začali závody už v Sobotu, kdy jsme se byli mrknout na Mčr Juniorů a nasát atmosféru, trať se nám moc nelíbila… bylo sucho a tvrdo. V neděli po příjezdu nás mile překvapilo, že v krátkém času, jaký měl pořadatel na přípravu, trať vypadala docela dobře a v ranních hodinách byl povrch téměř ideální.. přes den se dráha ovšem změnila opět v beton.
První na trať najížděli veteráni, kde startoval Milan Vaníček st.. tréninky odjezdil v klidu a pohodě a na nic si nestežoval – takže si myslíme, že se mu líbilo 🙂 . Co se líbilo nám, byly jeho starty, ty byly oba dva kolem pátého místa a tuto pozici si zhruba udržoval v obou jízdách až dokonce. Jeho syn Milča startoval v kategorii 65cc. Největší jeho boj byl asi s předstartovní nervozitou, jelikož měl svého kouče a na trati a závodil, musel se sám připravit na rozjížďku a nepatrně ho to rozhodilo, ovšem po startu z Milči vše opadlo a oba závody jel hezky bez komplikací, bohužel zatím nevíme přesný výsledek, protože jejich kategorie byla spojena s třídou 85ccm, takže se to pořád míchalo a pořadí nebylo možné určit. Další byli na řadě Mx2 hobby kde startoval Pepa Ludvík a Patrik Holub. Už kvalifikace napověděla, že bude boj o první pětku hodně vyrovnaný a bude na co dívat.. První rundu byl hned po startu Pepa někde na třetím a Patrik na pátém místě ale za pár kol už byl Pepa druhý a Patrik třetí. Druhá jízda byla zajímavější, to měl Pepa od prvního Jana Zborníka už menší odstup, protože se mu povedl start a s chirurgickou přesností a jistotou si svoje druhé místo držel. Patrik se musel na svoje třetí místo probojovat po horším startu.. mě osobně udělal Patrik radost tím, jak rychle se na třetí pozici dostal, přivodil mě ovšem málem několikrát infarkt, protože měl několik
situací, kdy už jsme si nebyli jisti Patrikovým čistým prádlem!(vše prý dobře dopadlo – ovšem doufám, že mu za ten start nedali doma najíst! 🙂 ) a poslední zastoupení jsme měli v kategorii MX1+MX2 kde byl na startu kdo jiný než Martin Ludvík. Konkurence byla veliká a zastoupení bylo mezinárodní! Na trati obě rozjížďky vodili kolegové z Německa a za nimi se střídalo do první pětky dost často pořadí takže pěkné závody! Pro Martina to znamenalo celkově druhé místo v MX1.

Tak, to bylo v rychlosti něco ze závodů a teď jak všichni jistě víte, Jiníský závod byl poslední z letošního seriálu SMS Praha a proto se netrpělivě čekalo na vyhlášení celkových výsledků! Musím uznat, že pan Vizinger měl ceremonii hezky a důstojně připravenou! Ocenění sice nepředával, jak je například na Českém Slavíkovi zvykem Leoš Mareš …aaale.. myslím si že, předání ceny od půvabné slečny Vizingerové, chlapcům učinilo přece jen trochu více tepla na duši!
Nejprve si Martin, Pepa a Patrik převzali ocenění za výsledky celodenního snažení a v zápětí se na podiu začali oceňovat výsledky celoročního snažení!

Nejprve se oceňovali nemladší jezdci. Celý rok jsme drželi pěsti Milanovi Vaníčkovi mladšímu, že urve hodně bodů a v celkové součtu mu to dá na bednu ovšem musel se tento rok spokojit s, bohužel ,neoceněným čtvrtým místem. Věříme, že ho to neodradí ale naopak motivuje a bude mířit přístí rok na vyšší mety než ,,jen“ na celkové třetí místo 😉

Jako další se z našeho týmu se blýskl Pepa Ludvík, který byl oceněn !STŘÍBREM! – zlatem byl oceněn Jan Zborník, se kterým Pepa celou sezonu sváděl dramatické souboje a určitě si spolu příští rok zazávodí v OSTRÝCH MX2! Dalším s Oceněných byl Milan Vaníček ST. který byl také STŘÍBRNÝ v kategorii Veterán! A Ted zlatý hřeb večera! V Kategorii MX1 se stal absolutním vítězem Martin Ludvík! Může se nyní pyšnit titulem krajský přeborník SMS Praha 2017!!

A ještě by to chtělo nějaký závěr. Všem kluků bych chtěl pogratulovat k úspěchu, myslím si však, že velkou zásluhu na jejich výkonu měla i podpora fanoušků, přátel a rodiny. Asi teď nezvládnu vypsat všechny ty, kteří včera klukům tleskali nebo drželi palce.. stejně bych na někoho zapomněl 🙂 — ale co hlavně bych chtěl také pogratulovat sobě, neboť si myslím, že mám na Patrikově třetím místě největší zásluhu, protože sem mu celý den pečlivě mazal řetěz na jeho Suzuki.. a víme že – kdo maže ten jede – prostě by to jinak neklaplo ! 🙂 Tak a pokud jste to dočetli až sem, tak Vám patří také velká gratulace! Teď už jste totiž náš věrný fanoušek – nebo máte jen prostě … co na práci! 😀 Děkujeme za přízeň. A Za týden se snad uvidíme v Klukách!

(VL848)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..