SMS-ZČ-KRAMOLÍN

Report od Františka : Zdravím příznivce motokrosu, tento víkend jsme se rozhodovali, jestli jet na závody do Kluk, nebo do Kramolína. Nakonec jsme všichni zvolili bližší a republikovou trať v Kramolíně u Nepomuku. Pája takticky vyrazil držet místo do depa již v sobotu večer. Stejně jsme parkovali skoro až v Myslívě na fotbalovém hřišti. Díky Pájo 😀 😀 . Depo nabité k prasknutí, spoustu špičkových jezdců a krásně připravená trať, vypadalo to na parádní závody. Tréninky a kvalifikace se jely za chladnějšího počasí, ale závody už doprovázelo teplé jarní sluníčko. Velká pochvala pro pořadatele za kropení, neprášilo se a nebylo ani bláto, tak to má vypadat! Ve třídě hobby Mx2 já a Bambejs. Kvalifikace se nám příliš nepovedla. Startovalo nás 47 a v tak hojném počtu, se špatně zajíždí rychlé kolo. Já 21 a Bambejs 30 (u obou dost bída). V ostrých Mx2 startoval Pája. Jel podstatně rychjeli než my. Bylo z toho 22 místo zhruba ze 40 jezdců. Mezi nejrychlejší Mx1 se pustili Venca s Jirkou Marcem. Klukům se kvalda asi taky moc nepovedla, Jirka 23 a Venda 30 z nějakých 35 střelců, (ještě se kluci neaklimatizovali na naše tratě po navrátu z Itálie). Po obědě vylezlo slunce a šli jsme na to! V první jizdě se mi celkem povedl start, bohužel po zimě chybí trochu síly a rychlosti. Dokončil jsem na 17 místě. Bambejs měl nějaký karambol po startu a první rundu nakonec nedokončil. Do druhé jízdy se start opět povedl. Vozil jsem se na nějakém 13 místě, Bambejs pár míst za mnou. Bohužel v půlce jízdy se mi zastavila motorka(ojnice se chtěla podívat ven a udělala si prostor v karteru). Bambejs dojel někdě okolo 17 místa odhaduji. Pája se v obou jízdách po startu lišácky protáhl dopředu. Bohužel má ten stejný problém jako já 😀 . Na druhou stranu 20 min + 2 kola není málo, mě to přijde dlouhé a to se na to jen dívám. První jízda 24 místo, ale dostal kamenem do kolene, které samozřejmě krásně oteklo. V druhé jízdě vydržel cca 10 min a musel kvůli bolesti odstoupit. Jirka v Mx1 tahal jako blázen a v první rundě z toho bylo krásné 11 místo. Druhou jízdu jsem viděl jen kousek, ale doufám, že zalítl stejně. Jirka a jeho vyladěná KTM SX 250, to je prostě super podívaná, je vidět, že mu motorka sedí a hlavně ho to na ní baví. Venda bohužel neměl svůj den. Starty super, v průběhu se propadal, až se propadl do lesa. První rundu nedokončil a potlučenej se vrátil do depa. Hondu stihl dát po pádu do dohromady, ale sebe už tolik ne. Z druhé jízdy musel odstoupit. Míša s Míšou se staraly o fotodokumentaci. Tímto děkujeme Všem, kteří se o nás starají, pomáhají a podporují nás. Děkujeme.

Fotogalerie: Kramolín 8.4.2014

A zde připojujeme ještě jeden Raport od Lukáše Želisky:

Přátelé zdravím vás u letošního 2. reportu z (přemýšlím, jak písemně vyjádřit ironii, budou stačit uvozovky?) „povedeného“ závodu v Kremrolíně. Ano, ten západočeský Kremrolín, kde se jezdí MS Sidecarcross. Předzvěstí, že den bude stát za starou bačkoru byla již samotná neúčast vrchního #legrandotvořič, pana Holuba nejml., který si přeletěl do Polska. Snad se mu tam nezalíbí a vrátí se nám. Tím pádem jsme v depu postrádali i vrchního mechanika a #úspěšnědojetýchjízdtvořič, Paprikovo tátu Jardu Holuba. Proč to byla ztráta obrovská, pochopíte níže.
1. překvapení nastalo hned po ranním příjezdu do depa. Přestože Pája Brejcha jel držet flek již v sobotu večer, depo HHracingteamu bylo ááááááááž úúúúúúúplně dole. Kdo depo v Kramolíně zná, tak ví, že vyšlápnout si několikrát za den nahoru ke trati dá lýtkům pěkně zabrat. Pojmuli jsme podezření, že spousta jezdců neřešila přesný datum, pouze víkend, a do depa vyrazili klasicky v pátek večer. Závody se ovšem jely netradičně v neděli, a tak už v sobotu večer byly dobrý fleky zabraný. Nevadí, však ono nás chůzí neubyde. Depo HHčka tedy tvořili – Pája Brejcha(MX2), Jirka Marc a Vašek Lísa(MX1) a Lukáš Želiska s Fandou Dlouhým(MX2 Hobby). Depu HHčka dělali křoví ještě Tadeáš Hájek(MX1 Hobby, ovšem pozor – na 250 2T!), Jarda Hlavenka(Veterán) a ňákej Mirek Vacovský 😀 (MX2). S celou bandou okolo to hodilo v depu kopec legrace, to jako jo, závody už tak legrační nebyly.
Jako první jede MX2 Hobby. Na startu tedy stojí Lukáš a Fanda. U mě start vcelku dobrý, cca 15.místo. Fandu jsem dokonce viděl okolo desítky. Bohužel v levotočivé zátočině u lesa to ve skrumáži někdo narval do mého zadního kola a Kawička chcípla. Tak sundám nohu na opření a jejda, v hluboký koleji se s mýma krátkýma pacičkama opírá dost blbě. Takže držka, zvednout, nakoupnout a stíhat. Stíhám stíhám, ale říkám si, do prkenný vohrady, ta motorka se chová divně, ukrutně poskakuje po trati a vůbec nedrží stopu. Po 3 kolech raději zastavím v depu mechaniků a v závodě pokračuji už jen jako divák. Fanda proťal šachovnicový prapor jako 17. v pořadí. Po skončení sjedu dolů do depa a o chování motorky vyprávím kolegům. A tady se pozná ta absence zkušeného mechanika Jardy H. Jarda by si totiž určitě zkušeně všiml, že Lukáš je kokosák a když dělal přepákování, zapomněl utáhnout 3 sřouby z 5ti. Pěkná práce Lukášku. Dotaženo, opraveno, může začít koncentrace na 2. jízdu. Tu jsem já sice odjel celou, ale výsledek na prd. Fery jí ovšem nedojel a výsledek ještě víc na prd. Ojnice si našla cestu ven skrz blok motoru, mrcha jedna drzá. Doufáme, že Fanda situaci co nejdříve vyřeší a vrátí se zpět na tratě. V ostrých MX2kách startoval Pája Brejcha. Jel moc pěkně, ale je znát měkké Kremrolínské podloží a dosti rozbitá trať a tedy odcházející kondice. Navíc v polovině závodu někomu spadl kámen ze srdce a ten zasáhl Páju do kolene, které krásně oteklo. V cíli 24.místo. K 2. jízdě pak sice nastoupil, ale kvůli bolesti onoho kolene po 10 minutách odjezd do depa. No a v ostrých MX1 startoval Jirka a Venda. Ve velké konkurenci si vykvaldili 23. resp. 30. místo z 33 pilotů. Jirka jako jediný z HHracing teamu odjel obě rozjížďky. A pokaždé přijel do depa s úsměvem na tváři a radostí brnkal do plynu a lahodil si dvoutaktního zvuku. 11. + 15. místo mu hodilo celkové 12. místo což je v konkurenci jmen jako Mencl, Kučera, Terešák, Paul, hodně slušný. To nejlepší nakonec. Venda měl v 1. jízdě velmi povedený pád dole pod odskoky u lesa před tou lavičkou. Mně to popisoval nějak takhle: „no nějak mě to při plným plynu jakoby koplo a hodilo mimo trať do toho lesa. Jakoby docela velká tlama, až se divím, že mi jakoby nic není. Jen jakoby to odřený stehno a jsem jakoby trošku otřesenej“. Takže tak. Druhou jízdu stejně jako Pája, nastoupil, odstartoval, ale po 10min odjezd do depa. Stejně jako loni v Kremrolíně tedy žalostný počet dojetých rozjížděk jezdů HH racing teamu.

Počasí bylo odpoledne již krásné, kdo nemá vlasy si i hlavu opálil. Společnost v depu a fotodokumentaci zajištovaly holky Míša Brejchová, Míša Mackovičková a Peťa Vacovská se svým novým psiskem. Ne, že bychom byli nenasytní, ale pár fanynek navíc bychom určitě ještě zkousli. Ideálně třeba nějaké sestřičky, klidně i zdravotní :-D. Třeba brunetu a blondýnu, pestrost je základ 😉
Ještě bych chtěl vyzdvihnout pořadatele za skvěle připravenou trať. Neprášilo se ale ani nebyly sračky, prostě správný motokros, za mě s povrchem max spokojenost. Hoši, děkujem. Zatím jsme se nedohodli jaké závody budou následovat, takže vám nepovím kdy můžete očekávat další report. Nejlepší tedy bude sledovat náš web nebo FB každý den 😀 Brzy na viděnou

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..