VVL- ASIAWING BO MOTOR OIL-HRADIŠTĚ

Franta Dlouhý nám napsal pár postřehů ze včerejšího závodu …čtětě a bavte se! 🙂

Máme za sebou další motocrossovou neděli na skoro domácí trati v Hradišti u Klatov, kde se jel druhý podnik seriálu VVL-Asiawing-BO Motor oil (ano, opravdu se to tak jmenuje). Pája nenechal nic náhodě a vyrazil s karavanem zabrat místo v sobotu ihned po obědě. Povedlo se mu ukořistit ten nejlepší flek o rozloze fotbalového hřiště, takže místa bylo pro náš tým dost. O tom v jaké kondici byla trať se bavit asi nebudeme, když jsem v půl 10 přijel na kukačku, abych viděl i kvalifikace, byl jsem nemile překvapen. Samozřejmě u vstupu mě hned zkasírovali a byl sem o kiliána chudší. Aspoň, že bylo tak krásné počasí, svítilo sluníčko a závody jsem si z role diváku užíval plnými doušky. V depu opravdu velké zastoupení HH Racing teamu. V kategorii veterán Milan Vaníček a Míra Brůžek, třída 65 Milánek a to nejlepší na konec, Venca, Jirka, Pepa, Martin a Pája všichni ve tříde MX1+MX2. Celková účást už tak slavná nebyla, v každé třídě do 20-ti jezdců, což je velmi málo. Kvalda vetošů do pohody, Milan myslím 6. místo a Míra bych řekl někde okolo 10. místa. Do obou jízd měli kluci v celku dobrý start, Milan se obě jízdy pohyboval okolo 4. místa a Míra kousek za ním. Celkově to Milanovi dalo na 3. místo v kategorii 40+. Gratulace!!! Abych se přiznal, tak Mírovo výsledek bohužel nevím, jsem ostuda, omlouvám se. Hned po veteránech startoval Milánek. Jelikož s pětašedesátkama jezdí i pětaosmdesátky, tak to má Milánek celkem těžké. V první jízdě nepovedený start, ale bojoval a bylo z toho nakonec 10.místo. Druhá jízda start o 100% lepší a Milánek projel cílem jako 8. Celkově to bude tak 9. místo si myslím, super výkon, skoro všichni před Milánkem byli jezdci na pětaosmdesátce. V divácky nejoblíbenější třídě MX1+MX2 v kvaldě Jirka 2.místo, Martin 4.místo, Pája 7.místo, Venda 9.místo a Pepa 13. místo. První runda, Jirka s Martinem za první zatáčkou hodně vepředu, Pája zhruba v polovině a Pepa kousek za ním. No a Venda už trochu na klasika, sestřelen soupeřem po startu. Než zvedl sebe a motorku, ostatní mu ujeli, ale nevzdal se a poctivě objel celý závod. Pája se chvíli naháněli s Pepou, bohužel stále chybí síla. Pepa v cíli 4.místo v MX2 a Pája 5. místo. Jirka s Martinem jeli krásně. zhruba v polovině závodu se dostal Jirka na první místo a Martin jezdil druhý hned za Jirkou. Bohužel Jirka udělal chybu, upadl a zbrzdil i Martina. Kluky předjel nějaký Šašek(Šašek je příjmení) a do cíle dorazil Martin na druhém a Jirka na třetím místě. Druhou jízdu jsem neviděl, ale podle toho co mi Venda psal to byla slušná řežba. Venda brilantní start, kdyby mu prý nebylo blbý nepustit na první místo Martina tak má prý Holeshot. Pro zájemce mám video jako důkazní materiál. Taky mi Vašek nezapomněl říct, že si zase ustlal a bylo vymalováno, jízdu ale opět dokončil. Pepa s Pájou dojeli naprosto stejně jako první rundu. Pepa si tímto závodem odbyl premiéru v ostrých MX2, držíme mu palce, ať se daří a doufáme, že tam těm mladým klukům pěkně zatopí. Martin dojel druhou rundu opět na druhém místě, a druhé místo z toho bylo i celkově. Gratulace!! Jirka, bohužel v druhé jízdě 4.místo a bedna mu utekla o jeden bod. Je to škoda, ale myslím si, že Jirka se brzo bedny dočká. Myslím si, že tento víkend se nám podařil o něco lépe, než ten předchozí. Doufám, že to takhle půjde dál a naše výkony budou mít rostoucí tendenci. Závody jsme si užili, byla nějaká ta sranda. Příští týden se můžete těšit na report z Pacova, kam se chystá několik našich jezdců. Tímto děkuji lidem, kteří nám pomáhají. Na shledanou na dalších závodech.