ŠAC-HORAŽDOVICE-22.9.2018

Takže dnešní report nám poslal Václav Lísa, čtetě!

Já vím je už úterý a to je dost pozdě psát o tom co se stalo o uplynulém víkendu. To že byla v neděli sibérie, hurikán, tornáda a já nevím co ještě už určitě víte. Co ale asi ještě nevíte je ten fakt, že den předtím náš tým opět diktoval na závodech v Horažďovicích! 🙂
Takže nejprve k tomu koho jste tam mohli potkat V pátek večer už jste mohly vidět v depu bratry Ludvíkovi, Míru Brůžka a Páju Brejchu s rodinou. Ráno nás překvapilo, jak hezké depo nám kluci drželi a po mém pozdním příjezdu jsme s Patrikem Holubem jeho věrným mechanikem a Lukášem Želiskou byli kompletní a mohli tedy konečně zahájit sobotní traktaci!

Po ranním tréninku jsem moc nadšený z přípravy trati nebyl… spíše sem se podobal náladou nerudnému důchodci ve čtvrteční frontě před Lídlem… přes kvalifikaci sem už byl trochu smířený s tím že bude beton… AAAAAAALLLLLLEEEEE pak to přišlo! Bylo poledne a na řadu přišla příprava trati na závod… když sem spatřil jak krásně trat kypří a kropí.. vykouzlilo to mě a snad všem kolegům rohlíky na tvářích  takže na závod už byla trať na velmi slušné úrovni 🙂
Co se dělo dál…
V kategori MX2 hobby Patrik Holub a Luky Želiska.. Lukáš jel moc hezky i přes problémy s ramenem, podával standardní výkony.. a dokonce bych chtěl i vyzvihnout start v jedo druhé rozjížďce kde se pohyboval téměř na čele závodního pole.. celkově Luky skončil na krásném 7. místě! Patrik a jeho jízda.. tentokrát to byla jeho jízda nebojím se říci přímo EPICKÁ! Patrik neměl uplně top start a tak se v první jízdě musel probojovat na pozici vedoucího jezdce… dokonce získával náskok na druhého jezdce… to ovšem netrvalo dlouho.. Patrik se v zadní části tratě bohužel musel na chvíli zastavit neboť mu na brýlých uvízla podprsenka některé z jeho horlivých fanynek.. to zapříčinilo propad až na 4 místo.. během několika kol ho ale fanynky opět nahecovali a závod dokončil na 2 místě. Druhá runda byla také zajímavá start kolem 5 místa.. a později několika hezkými manévry dosáhl opět na druhé místo – celkově tedy za 2. a stříbro pro náš tým!!!
Kategorie Veterán 50+ kde jsme měli tentokrát pouze jedno železo v ohni v podobě Míry Brůžka. Ten byl dobře naladěný a po tom co ho na závody přijela podpořit jeho rodina… předvedl neskutečný výkon. Jeho malá vnučka mu fandila natolik, že v první rundě dokonce pár kol na 2 místě! Tento výkon ho ale stál hodně sil a proto druhou rundu vynechal a dal raději přednost regeneraci a přípravě na další závody.
Tak a teď z našeho týmu nejobsaženější třída OPEN. Jelikož je tato kategorie spolu s MX2 pořád víc a víc nadupaná tak jsme se rozhodli, že víc než na kvalitu vsadíme na kvantitu a že prostě když tam budeme aspoň 4 tak máme větší procentuální šanci urvat nějaký body! 🙂 V kategorii MX1 jsem závodil já a Martin Ludvík. Martin měl závod hezky rozjetý ale jelikož si při nějaké kulturní vložce pro diváky udělal díru do nádrže, byl nucen z druhé jízdy odstoupit. Já odstoupil už pro jistotu během té první  tentokrát proto že jsem měl menší problémy ne s motocyklem ale se sebou samým… Druhou rozjížďku jsem ale dojel a dokonce sem si kvalitně zazávodil.. sice asi o poslední 3 místa ale i to je závod 🙂 tak a co Pája Brejcha – ten měl teď dělší pauzu a po 3 měsících je to docela nálož ale jak je vidět, fakt se to nezapomíná a letí jako ďáběl. A teď Pepa Ludvík ten dal 2x 4 místo a celkově tedy za 4 v kategorii MX. Takže další pohár pro nás!!
A závěrem? Tyhle závody jsme si všichni samozřejmě užili jak jen to šlo, všichni zdraví a spokojení 🙂 na našich stránkách už dávno najdete obsáhlou galerii fotek od Míši Brejchové, za čož jí děkujeme. Klukům za super reprezentaci. Mě za krásnou reportáž 🙂 a samozřejmě všem co nám zpříjemňovali den v depu, maminkám, tatínkám, přítelkám a tak…

Příští týden Stříbro?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..