VVL- ASIAWING BO MOTOR OIL-JINÍN 14.10.2018

Po delší době opět nějaké zprávy ze závodů, minulý týden byla trochu odmlka.. minulý týden sice Pája Brejcha, bratři Ludvíkové a Václav Lísa byli na závodech ve Stříbě.. ooovššeeeem samotné závody byly nakonec zrušeny, takže není ani moc o čem psát… no uvidíme, třeba se ještě pár řádek objeví dodatečně v dalších dnech až Pája oloupe bahno z motorky 🙂 Tentokrát pár rádek z rukou naši celebrity – Fandy Dlouhého! jsme rádi že kromě na I-dnes a Seznamu píše i k nám do redakce!!! 🙂

Zdravím příznivce motocrossu, je pondělí, což znamená ohlédnutí za tím, co se odehrálo o víkendu na motocrossovych tratích. Původně jsem chtěl jet na loukakros do Sedlice, ale devět jezdců (jestli dobře počítám) našeho týmu se rozhodlo pro závěrečný závod Sms Praha v Jiníně (název je jiný, ale je to taková blbost, že se to nedá ani vyslovit a hlavně si ho nepamatuji), tak jsem se k nim přidal. V depu nás bylo tolik, že jsme stáli ve dvou patrech.

Teď už k samotnému závodění, v sobotu se zde jela malá republika, přesto byla trať na neděli připravena na výbornou – jak už se stává tradicí! Všichni už samozřejmě víme že se do Toho Jarda Kalný pořádně obul a dává tomu lásku a péči. Mimochodem, nové startovní rošty, které jsou k vidění jen na mistrovství světa jsou vážně luxus! . Za mě tedy pohoda jahoda. Ve veteranech Míra Brůžek a Milan Vaníček. Jizdy jsem nesledoval, takže nevím, jak se vedlo nebo nevedlo, ale podle výsledku bych řekl, ze více než dobře. Míra v kategorii 50 dvakrát 7. místo. Dobrý výsledek. Milan v kategorii 40 dvakrát 3. místo, což mu dalo celkove také 3. místo. Navíc Milanovi se podařilo celkově vyhrát celý seriál!!! Gratulace!!! Milánek startoval ve třídě petašedesátek, kterou jsem také nestihal sledovat, ale jezdil bez větších problému a hlavně bez pádů. První závod 5. místo a druhý 6. místo, celkove to bude 6. místo. V kategorii hobby mx2 Já a Páťa. Patrik byl tak nervózní z nového startovacího zařízení, ze si zapomněl za žebříkem nastartovat motorku, výborně!!! Mně se letos starty daří a pokaždé je to okolo 5. místa. Každopádně Patrik letí palbu, takze i se chcipnutou motorkou a jedním pádem to dotáhl na 3. místo. Já takovou palbu nejedu, takže 5. místo. Na druhou jízdu jsme všichni Patrikovi vysvetlili, aby motorku nechal nastartovanou. Dopadlo to dobře, Patrik urval 2. místo a celkově mu to vyšlo na bronz. Já 6. místo a celkově top 5. Největší zastoupení měla třída mx1 + mx2, kde startoval Pavel, Pepa, Martin, Jirka a Venda.
Jak jízdy probíhaly vám neřeknu, jelikož kluci si několikrát prohodili pozice a bylo opravdu těžké se v tom vyznat, ale podívaná to byla moc hezká. Nejvíce mi uvízlo v paměti, jak Pavla natahla motorka na lavici a letěl ve slušné svíčce, ale naštěstí to zvladnul(po jízdě jsem ho viděl trenky zahrabávat v depu). Výsledky jsou následující: Pepa dvě druhá místa, což nemohlo být nic jiného než druhé místo celkově. Pavel první jízdu vyhrál a druhou dojel na 3. místě, to mu stačilo na celkove vítězství. Venda měl velmi dobré starty, první jízda 8. místo a druhá jízda 6. místo. Velmi pěkný výsledek. Jirka po dlouhé době na závodech se trochu trápil, ale bojoval a bylo z toho sedmé a páté místo. Martin podává klasicky dobré výkony a předvedl to i v Jiníně, kde dojel na třetím a čtvrtém místě, z čeho byla celková bronzová pozice!

Myslím si, že závody více než vydařené, nejen z hlediska výsledku, ale také jsme se sešli v pěkném počtu na závodech. Nevím, jestli mě více vyčerpali závody, nebo psaní reportu po cestě v autobuse do Prahy( obojí hrozně moc). Poslední možnost závodu bude za dva týdny opět v Jiníně, kde se jede Šumavák. Doufám, ze se nás sejde opět hodně. Nabízenou za dva týdny.

Děkujeme Fandovi za reportáž a naše redakce se přidává ke Gratulaci a zanedlouho se dočkáte i pěkné fotogalerie od naši fotoreportérky Míši! 🙂

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..