SMS-JČ-HORAŽDOVICE-7.4.2019

..na první závody letošní sezóny se podíváme očima našeho redaktora Fandy..

Zima naštěstí celkem utekla, a tak jsme se mohli opět společně potkat na závodech. V neděli se 7.4. se jel Jihočeský krajský přebor spojený s VVL Cupem na Svatém Poli u Horažďovic. Předpověď počasí vypadala velmi slibně, tak jsme se těšili na hezké závody. Depo již v sobotu naplněné k prasknutí, takže to nemělo chybu. Teda vlastně mělo. V sobotu večer se trať kropila, jako kdyby bylo 40°C. Osobně si myslím, že nezbyla žádná voda ani v řece. Povrch tratě ráno ani nevím k čemu přirovnat, prostě nesmysl, odpoledne už celkem v poho. “DĚKUJEME“!!! Sešlo se celkem 11 jezdců týmu. Pěkná účast na začátek sezony. Já, Patrik, Bambejs, Cáňa v hobby mx2, Pavel s Pepou mx2, Martin a Venca mx1, Milan veterán, Milánek v osmdesátkách, a konečně Matýsek v padesátkách.
Jako první jsme vyrazili na trať my, nebo respektive jenom já, protože ostatní měli strach z bláta a vynechali trénink. Každopádně objel jsem dvě kola v nekontrolovatelném smyku a s motorkou/koulí bahna jsem odjel rozhořčen do depa. Na kvalifikaci už byl povrch celkem ve formě. Patrik zajel v kvalifikaci celkově nejrychlejší čas, já asi 11. a Bambejs někde kolem 20. místa. Cáňa to by bylo na samostatný odstavec, ráno mi tvrdil, jaký budou kostky, ano byly kostky, až z toho Cáňovi ujelo zadní kolo a skončil i s motorkou v potoce. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Do první jízdy jsem bohužel nenastoupil, kvůli prasklé podsedlovce. Jinak Patrik ovládl první i druhou jízdu stylem Start-Cíl. Bambejs v první jízdě okolo 10. místa, v druhé jízdě si špatně šlápl a přivodil si typické fotbalově zranění- výron. Cáňa se zase válel v první rundě a ve druhé hezká rychlá jízda, myslím někdo okol 3. místa.
Matýsek si odbyl svoji závodní premiéru a nutno říct, že velmi vydařenou. Obě jízdy zvládnul s naprostým přehledem. V obou rozjížďkách dokázal dojet na skvělém 5. místě, což je opravdu fantastické!!! Je vidět, že ho to moc baví a to je hlavní. Moc gratulujeme a těšíme se na to, jak bude zrychlovat.
Milánek si ještě zvyká na osmdesátku, ale jede hezky čistě a i rychle. V první rozjížďce suprové 9.místo a v druhé rozjížďce musel odstoupit z 8 místa, kvůli defektu zadního kola. Nevadí, je začátek sezony, bude ještě dost možností na „reparát“.
Milan ve vetoších hezké 9.místo, každopádně má velký obdiv, jak stíhá svoje jízdy, pak běhat po celé trati za Matýskem a hned potom ještě za Milánkem. Hodně dobrý výkon.
V mx2 klasicky obrovská konkurence, ale i tak Pavel 14. místo a Pepa 21. místo v kvalifikaci. Bohužel v první jízdě měl Pepa ošklivý, nezaviněný pád, když na dopadu skoku ležela motorka, kterou Pepa trefil. Musel být transportován do nemocnice. Naštěstí „jen“ otřes mozku. V tuto chvíli nám byly výsledky jedno, šlo jen o to, aby byl Pepa v pořádku. Jízda byla zastavena a nemám tušení jak dopadl Pavel. Ještě jednou přejeme brzké uzdravení.
Zbývá tedy poslední třída a to mx1. Venda s Martinem, nevím jak zajeli kvaldu, ale Martin do jízd nenastoupil, naložili motorky a jeli za bráchou do nemocnice. Venda jak sám řekl, hnal jsem je všechny před sebou, ale moc mě to bavilo a to je důležité.
To jest z prvních závodů sezony asi vše, nutno říct, že nebyly vůbec povedené a budeme doufat v lepší zítřky. Příští týden nás můžete přijet podpořit do Kramolína u Nepomuku.

pozn redakce : Děkujeme všem za reprezentaci a gratulujeme zejména Patrikovi k prvnímu místu, které zaslouženě zíškal! …jeho start ovšem do poslední chvíle nebyl jistý neboť mu minulý týden na tréninku luplo v zádech (prostě měl housera) a téměř ho nenapravila ani polepšovna! – dle jeho slov ale velký dík patří jmenovitě p.Skrbkovi, který ho dal po fyzické stránce dokupy.. po psychické stránce ho podpořila jeho rodina a drahá polovička, která nám mimochodem zpříjemnila den skvělým občerstvením!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..