SMS-SČ-MOTUL CUP 7.9.2019

do naši redakce nám poslal pár postřehů ze včerejšího závodu Lukáš Želiško..

Zdravím vás přátelé při nedělním večeru, kdy jsem se vrhnul na sepsání reportu z Třebíze. Díky ubrečenému počasí a relativně zimě(na to, že minulý týden byly 30ky), která venku panuje, jsem si namísto otevření vychlazené Plzničky k psaní reportu uvařil heřmánkovojitrocelový čaj. Ale je taky dobrej. Bohužel to počasí nám téměř zkazilo i závody na které se celý rok těším. Hanebná letošní závodní účast HH Racing Teamu vyústila v to, že jsme se do fantastické Třebíze vydali sami s předsedou Lísou a novým mechanikem Terezkou K. Nicméně ostatní zase o tolik nepřišli. Tréninky trať skoro jakoby nesjízdná. Kvalda(stále prší) trať už trochu vyjetá ale pořád kluziště(děkuju Vendo za radu nebrat si náhradní zadní kolo s novou X20kou). V poledne alespoň přestalo pršet, ale vzhledem k mizivé účasti jezdců, kteří si asi nechtějí zašpinit motorku, přilbu, kalhoty, dodávku?, se trať nevyházela a taky byly spojené „ostré“ třídy. Já v Hobby MX2 start 1. rundy ve 12:30. S tou sjetou gumou na zadku ani start nijak zázračný být nemohl. V nejširší zatáčce na trati pak leželi jezdci všude kromě koleje nejvíc na vnitřku. A jak známo, mně vnitřky úplně jakoby nejdou. Tak jsem to tam taky zahodil. Všichni mě objeli, ale řekl jsem si, že doženu co můžu i s plynem od bláta. Ujel jsem 3 zatáčky a při výjezdu do kopce, což je za normálního počasí step-up mi ujel zadek a vyneslo mě to mimo trať do vysoký trávy. I přesto jsem to znova nakopnul a měl chuť pokračovat. Pak ale na skoku na startovní rovinu mi na dopadu sjela levá noha ze stupačky a zajela mi mezi zadní kolo a blatník. Musel jsem zastavit abych jí vyndal. V tu chvíli jsem si říkal, že něco je špatně a tuto jízdu mi není souzeno dojet a tak jsem se na to vysral. Jak přestalo pršet tak se trať každou jízdou zlepšovala. A tak na druhou rundu, která startovala rekordně brzo v 14:30, jsem nastupoval s dobrým pocitem. A taky, že jo, byla to pecka!!! Motokros jak hovado, nadrážkováno, obrovský koleje v zatáčkách, díry jak kráva – nic pro fotbalisty. Ale obrovská zábava. Jako jezdit na tomhle každej víkend, tak má člověk natrénováno, že na idoši pak zajede TOP.
Vašek se v ostrých MX1 jak známo trošku trápí, ale protože jejich jízda uzavírala, tak i na 1. rundu už měli idoš a tak on si užil obě jízdy a byl nakonec i přes tu nepřízeň počasí velmi spokojený. Tady vyhrál obě rundy a tedy i celkově Franta Smola na Suzuki 450. Mně osobně se líbila jízda Pavla Beránka na Yamaze 250, který jezdil kolem 4.místa celkově.
Na výsledky Vaška se ho musíte zeptat sami, já kvalda 10. z 22 pilotů, 1.jízda nedojel, 2. jízda 11.místo.
Btw. v Hobby MX2 startovaly 3 ženy – Fegina #199, Bára Purmová #195 a mladičká Aneta Čepeláková #20. Holky mají můj obdiv za výkony, které v takto náročných podmínkách předvedly, tlesk tlesk.
Na viděnou v neděli v Jiníně 😉
P.S.: Časy z mojí 2.rundy a Vaškovo 1. rundy – já 9kol za 22:56, Venda 10 kol za 25:47. Průměr na kolo já 2:33, Venda 2:35 😀 Kdo máte časy třeba z loňska kdy se jelo na idoši, porovnejte a dejte nám vědět, hodně by mě zajímalo jaký to je rozdíl.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..