MMČR Juniorů Jinín 13.6.2020 Kluky u Písku &další

Hlasíme se Vám po dlouhé zimní pauze, která byla letos prodloužena kvůli ,,pindimii” kvůli který se v všechno a vsichni💩 Jezdce našeho týmu to naštěstí příliš nepoznamenalo. Někteří jedinci sice trochu polevili v přípravě (já 848😇) ovšem to se netýká bratří Vaníčkojc.. ty dřeli celou zimu a teď už za sebou mají několik prvních závodů letošní sezóny.. o tom jak se jim dařilo se dočtete níže v reportáži od Míši M.😉

Ahoj všichni, po dlouhé pauze se hlásím se čtyřmi reporty v jednom- trošku jsem zaspala. Jelikož jsou zatím hlavní tahouni týmu z rodiny Vaníčků, tak to padlo na mě. Dva rychlo reporty jsou ze seriálu závodů SMS VVL ASIAWING BO-MOTOR OIL- na Kraslické trati byl zahájen seriál a byl to i první závod sezóny, kterého se naši jezdci zúčastnili, druhý závod seriálu se jel na trati v Klukách u Písku. Další dva jsou z Jinína, kde si jezdci týden před juniorskou republikou mohli zkusit měřený trénink formou závodu a týden na to ostré závody.

Teď už k závodům.
Do Kraslic vyrazila celá rodina Vaníčků, kde od loňska nastaly změny a to, že Vaníčků reprezentují pouze kategorie 50ccm a 85cmm. Veterán letos odložil po úrazu motorku a věnuje se na 100% klukům jako mechanik. V Kraslicích se taky ukázal Standa Uldrych, což překvapilo né jednoho z nás. Standa jezdil v kategorii MX1 hobby a bez nulového tréninku se držel někde v zadních pozicích. Milánek v 85 objel v závodě pouze jedno kolo a kvůli viróze byl nucen odstoupit. Matýsek po delší pauze, kdy nemohl trénovat kvůli zranění zajel dvakrát druhé místo. Matýsek se vrací do formy a já mu za všechny moc gratuluji.

Další závod seriálu byl v Klukách u Písku, kde opět reprezentoval tým Standa, Milánek a Matýsek. Standa v kategorii MX1 hobby jezdil stejně jako v předešlém závodě v zadních příčkách, je to střelec a vyrazil jak má zvykem na závody bez tréninku. ( Milánek v kategorii 65ccm+85ccm měl v první jízdě hned v prvním kole hromadný pád, než si vysvobodil motorku, tak vyjížděl téměř z posledního místa a s ještě jedním pádem to vytáhl na 12. místo. Druhá jízda se jela za deště, takže bahýnko bylo, s jedním pádem 10. místo. Matýsek v kategorii 50ccm měl v první jízdě holeshot (, ale potom přenechal první dvě příčky zkušenějším a starším jezdcům. První jízda krásný 3. místo. V druhé jízdě hromadný pád hned v první zatáčce, dojel na 4. místě. Druhá jízda byla pro padesátky náročná, byly hluboké koleje, bahno a pršelo. Mates celkem krásný 4. místo.

Měřený trénink v Jiníně aneb přípravný závod na juniorskou republiku opět nalákal rodinu Vaníčků. Mates jezdil v kategorii 50cmm, která byla spojená s 65ccm. Poprvé tak jezdil celou trať a popral se s tím parádně. V nabité kategorii 2x 8. místo. . Milánek jezdil klasicky 85ccm, byla to pěkná podívaná a dvakrát dojel na 16. místě.

Juniorská republika Jinín. Bohužel každý den není posvícení a po Milánkovo pěkném umístění v přípravném závodě, kdy jezdil na 16. místě se nekvalifikoval do závodu, kdy měl o 19 sekund horší čas na kole, než v přípravném. O našem Milčovi se ale dobře ví, že jak nemá naspáno, tak je nepoužitelnej….viď brácha ( ponaučení pro příště. Matýsek dojel dvakrát na 13. místě.