Článek

AMA Cup Jinín 23.10.2021

AMA Cup Jinín 23.10.2021

Dobrý den přátelé, dnes tu máme opět krásný report od našeho Míry Staňka.

Ahoj,
v sobotu 23.10. se jel v Jihočeském Jiníně u Strakonic poslední díl Amatér cupu pro rok 2021. Tento seriál je letos velice hojně navštěvovaný a potvrdilo to i 242 jezdců na tomto podzimním zakončení sezóny. Počasí přálo, trať měla krásný povrch celý den, i přesto jsem nenašel žádného dalšího pilota našeho teamu, tak jsem vyrazil sám. Původně jsem nechtěl, ale protože mám dokonalou přítelkyni, která mi naložila motorku (pozn. Korektorky: Kecá! ???? ) a ráno v 6 mě vykopla z postele, vyrazil jsem. ????

A vůbec jsem nelitoval. Ve třídě AMA 250, ve které se plácám, se v kvalifikaci sešlo krásných 50 jezdců. Trošku mě zarazilo, a málem se mi vymstilo, že všichni šli do závodu …..ale o tom déle. Trať mě hodně bavila a možná i kvůli tomu jsem si vybojoval 8. místo v kvalifikaci.

První jízda začala u mě okolo 8. místa. V první půlce jízdy (dokud jsem mohl) ???? jsem se probojoval na 5.místo, které jsem si držel celých 15 minut. Bohužel mě dvě kola před koncem (díky jezdcům o kolo zpět) jeden pilot předjel a v cílovém skoku cca o 25cm předskočil další. A to byl ten okamžik, kdy jsem byl opravdu nervózní, že jelo tolik motorek, protože jsme skočili do cíle tři najednou, a dělilo nás všechny od pádu doslova pár milimetrů. I samotný ředitel závodu nás upozornil, že nejsme na MX GP. (I když jsem se v tu chvíli tak cítil. ???? ) Takže nakonec 7. flek.

Druhá jízda začala podobně okolo 7 místa. Byla však plná pádů mých protivníků. K tomu jsem některé předjel a rázem jsem se ocitl na místě čtvrtém. Chvilku jsem bojoval i o třetí flek, ale to už síly došly. Nakonec mám 4. místo z 50 jezdců
Chci poděkovat Lukášovi Hromádků jeho Irče a Páťovi Melků za fotky. Doufám, že příště se potkám v depu i s naším teamem. V roce 2022 Pááá????

Míra

Zpět na aktuality
© 2024 Všechna práva vyhrazena.
Webové stránky vytvořil